IL TRAMONTO

O nas

Wielu naszych Gości zadaje nam często pytanie, co oznacza nazwa IL TRAMONTO i skąd się wzięła?

Pozwólcie Państwo, że zaczniemy od początku.

Od zawsze zakochani byliśmy w krajach śródziemnomorskich, a szczególnie we Włoszech. Spędzaliśmy tam każdy wolny czas, a będąc w Polsce, myślami i tak byliśmy nad Morzem Śródziemnym. Dzięki temu poznaliśmy od podszewki kulturę Italii, zaprzyjaźniliśmy się z wieloma rodowitymi Włochami, z którymi do dnia dzisiejszego utrzymujemy przyjacielskie relacje.

Któregoś roku pojechaliśmy do małego urokliwego miasteczka Tricase w regionie Apulia. Zupełnie przypadkiem trafiliśmy na rodzinną restaurację, gdzie ugościł nas właściciel, senior Luigi (gościnność Włochów jest czymś niesamowitym). Okazało się, że jest to jedna z najbardziej prestiżowych pizzerii w regionie. Wszystkie potrawy, które wychodziły z kuchni były ucztą dla zmysłów. Dzieliliśmy się z Luigim swoimi spostrzeżeniami i sporo dyskutowaliśmy o kuchni polskiej i włoskiej. Tak zrodziła się wielka przyjaźń, a seniora traktowaliśmy jak własnego ojca.

Podczas jednej z wielu kolacji towarzyszył nam zjawiskowy zachód słońca. To była jedna z tych chwil, które zostają z nami na zawsze. W tym właśnie momencie senior Luigi wyjawił nam swój sekret, przepis na ciasto do pizzy. Aby upamiętnić tę chwilę, obiecaliśmy Luigiemu, że naszą restaurację nazwiemy IL TRAMONTO, co dosłownie oznacza: “zachód słońca”. Nasza restauracja to coś więcej niż tylko kuchnia. To ta sama gościnność, jaką otrzymaliśmy od seniora, to ta sama miłość do gotowania, to te same uczucia i emocje jakie czuliśmy my … i teraz chcemy przekazać je Wam drodzy Goście.

Zapraszamy na nasz urokliwy ZACHÓD SŁOŃCA.